Informácie na tel. čísle
+421 (2) 55 64 72 47
Máte otázku?
amedi@amedi.sk
0 Ks / 0,00 €
Ďaľšie publikácie
Hemoglobín a jeho choroby
9,00 €
7,00 €
Novinky
Akcia
Hemoglobín a jeho choroby
9,00 €
7,00 €
Vrodené poruchy imunity
27,00 €
25,00 €
Verejnozdravotné aspekty osýpok
Autor: Hudečková Henrieta, Švihrová Viera, Nováková Elena, Szilágyiová Mária
Vedecká monografia sa zaoberá veľmi aktuálnou problematikou osýpok vzhľadom na meniacu sa epidemiologickú situáciu ochorenia v Európe, súvisiacu najmä so znižovaním zaočkovanosti a s následnou hrozbou importovaných nákaz a šírenia ochorenia v populácii.
Dostupnosť:
Ihneď k odberu
Výrobca:
A-medi management, s.r.o. 2018
Počet strán:
84
Rozmery:
165x220 mm
Typ väzby:
lepená
ISBN:
978-80-89797-29-5
CENA:
10,00 €
Popis produktu Verejnozdravotné aspekty osýpok
Predkladaná vedecká monografia sa zaoberá veľmi aktuálnou problematikou osýpok vzhľadom na meniacu sa epidemiologickú situáciu ochorenia v Európe, súvisiacu najmä so znižovaním zaočkovanosti a s následnou hrozbou importovaných nákaz a šírenia ochorenia v populácii. Monografia je členená na 11 častí, ktoré zahŕňajú všetky dôležité oblasti problematiky, potrebné pre pochopenie jej verejnozdravotných aspektov: od histórie, všeobecnej charakteristiky ochorenia, laboratórnej a klinickej diagnostiky až po epidemiológiu a preventívne a represívne opatrenia.

Za prínosné považujem, že monografia poskytuje aj základné odborné informácie o ochorení potrebné pre správne pochopenie interpretácie uvádzaných výsledkov výskumu. Tým sa rozširuje okruh jej čitateľov aj na lekárov a verejných zdravotníkov, ktorí nie sú osobitne odborne zameraní na danú problematiku. Z tohto hľadiska hodnotím pozitívne kapitolu o histórií ochorenia, na základe ktorej čitateľ pochopí závažnosť ochorenia z hľadiska ohrozenia populačného zdravia, ako aj mimoriadny význam očkovania. Prínosné sú tiež rozsiahle informácie o laboratórnej diagnostike ochorenia, ako aj metódach, na základe ktorých autorky získavali podklady pre epidemiologické štúdie a ekonomické analýzy.

Osobitný význam majú výsledky vlastného výskumu zameraného na ekonomické analýzy nákladov spojených s liečbou ochorenia v populácii vzhľadom na jeho aktuálnosť, ako aj nedostatok vedeckých informácii v tejto oblasti, najmä z prostredia Strednej Európy. Autorky interpretujú svoje zistenia v kontexte podobných štúdií vykonaných v zahraničí. Tým nadobúdajú výsledky medzinárodný význam a predstavujú významný príspevok k pochopeniu všeobecných zákonitostí problematiky. Ide najmä o namodelovanie priamych a nepriamych nákladov na liečbu osýpok a ich komplikácií, ako aj na preventívne očkovanie a popisované nežiaduce reakcie po očkovaní. Analýzy týchto modelov jednoznačne poukazujú na vysokú ekonomickú prospešnosť preventívneho očkovania populácie.

Predkladaná monografia predstavuje komprehenzívny zdroj sumarizujúci úroveň súčasných vedeckých poznatkov v danej oblasti. Môže byť cenným východiskom pre plánovanie a navrhovanie nových vedeckých projektov. Súčasne má významný praktický prínos ako podklad pre navrhovanie a plánovanie verejnozdravotných opatrení založených na dôkazoch.

doc. MUDr. Tibor Baška, PhD.,
recenzent
Pridajte svoj komentár
Plánujete vydať
odbornú literatúru?
Pripravíme Vám ju podľa Vaších predstáv za
najvýhodnejších podmienok.
viac informácií
Kontaktujte nás
A-medi management, s.r.o.
Stromová 13, 831 01 Bratislava
+421 (2) 55 64 72 47
amedi@amedi.sk
Sociálne spojenie
Všetko o nákupe
Newsletter
Prihláste sa k odberu našich noviniek a buďte informovaný ako prvý!
©2019 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.
navrhol, naprogramoval a rozhýbal