Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Pôvodné práce
Diagnostika a léčba mnohopočetného myelomu
Miroslav Šimek
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2007
Příčinou mnohopočetného myelomu je maligní transformace plazmatické buňky. Onemocnění je zastoupeno asi v 1 % ze všech nádorových onemocněních, z toho ve skupině hematologických malignit zaujímá až 10 %. Nejčastějším příznakem je produkce monoklonálního imunoglobulinu, který se nachází v séru a/nebo v moči. Radiografické vyšetření skeletu prokáže osteolytická ložiska, která jsou spojena s bolestivostí. Mnohopočetný myelom je nevyléčitelné onemocnění, které dobře reaguje na podávanou léčbu a možno dosáhnou dlouhodobé remise onemocnění. Požadavkem úspěšné léčby je skorá diagnostika ve spojení s neurology, ortopedy, radiodiagnostikami a obvodními lékaři.
Klíčová slova: mnohopočetný myelom, monoklonální imunoglobulin, osteolytická ložiska
Neurológia 2007; 2 (3): 191 - 196
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by