Informácie na tel. čísle
0911 117 449
Máte otázku?
amedi@amedi.sk
0 Ks / 0,00 €
Ďaľšie publikácie
Myómy maternice
18,00 €
DIABETES MELLITUS
24,00 €
Novinky
Akcia
Hemoglobín a jeho choroby
9,00 €
7,00 €
Verejnozdravotné aspekty osýpok
Autor: Hudečková Henrieta, Švihrová Viera, Nováková Elena, Szilágyiová Mária
Vedecká monografia sa zaoberá veľmi aktuálnou problematikou osýpok vzhľadom na meniacu sa epidemiologickú situáciu ochorenia v Európe, súvisiacu najmä so znižovaním zaočkovanosti a s následnou hrozbou importovaných nákaz a šírenia ochorenia v populácii.
Dostupnosť:
Ihneď k odberu
Výrobca:
A-medi management, s.r.o. 2018
Počet strán:
84
Rozmery:
165x220 mm
Typ väzby:
lepená
ISBN:
978-80-89797-29-5
CENA:
10,00 €
Popis produktu Verejnozdravotné aspekty osýpok
Predkladaná vedecká monografia sa zaoberá veľmi aktuálnou problematikou osýpok vzhľadom na meniacu sa epidemiologickú situáciu ochorenia v Európe, súvisiacu najmä so znižovaním zaočkovanosti a s následnou hrozbou importovaných nákaz a šírenia ochorenia v populácii. Monografia je členená na 11 častí, ktoré zahŕňajú všetky dôležité oblasti problematiky, potrebné pre pochopenie jej verejnozdravotných aspektov: od histórie, všeobecnej charakteristiky ochorenia, laboratórnej a klinickej diagnostiky až po epidemiológiu a preventívne a represívne opatrenia.

Za prínosné považujem, že monografia poskytuje aj základné odborné informácie o ochorení potrebné pre správne pochopenie interpretácie uvádzaných výsledkov výskumu. Tým sa rozširuje okruh jej čitateľov aj na lekárov a verejných zdravotníkov, ktorí nie sú osobitne odborne zameraní na danú problematiku. Z tohto hľadiska hodnotím pozitívne kapitolu o histórií ochorenia, na základe ktorej čitateľ pochopí závažnosť ochorenia z hľadiska ohrozenia populačného zdravia, ako aj mimoriadny význam očkovania. Prínosné sú tiež rozsiahle informácie o laboratórnej diagnostike ochorenia, ako aj metódach, na základe ktorých autorky získavali podklady pre epidemiologické štúdie a ekonomické analýzy.

Osobitný význam majú výsledky vlastného výskumu zameraného na ekonomické analýzy nákladov spojených s liečbou ochorenia v populácii vzhľadom na jeho aktuálnosť, ako aj nedostatok vedeckých informácii v tejto oblasti, najmä z prostredia Strednej Európy. Autorky interpretujú svoje zistenia v kontexte podobných štúdií vykonaných v zahraničí. Tým nadobúdajú výsledky medzinárodný význam a predstavujú významný príspevok k pochopeniu všeobecných zákonitostí problematiky. Ide najmä o namodelovanie priamych a nepriamych nákladov na liečbu osýpok a ich komplikácií, ako aj na preventívne očkovanie a popisované nežiaduce reakcie po očkovaní. Analýzy týchto modelov jednoznačne poukazujú na vysokú ekonomickú prospešnosť preventívneho očkovania populácie.

Predkladaná monografia predstavuje komprehenzívny zdroj sumarizujúci úroveň súčasných vedeckých poznatkov v danej oblasti. Môže byť cenným východiskom pre plánovanie a navrhovanie nových vedeckých projektov. Súčasne má významný praktický prínos ako podklad pre navrhovanie a plánovanie verejnozdravotných opatrení založených na dôkazoch.

doc. MUDr. Tibor Baška, PhD.
recenzent
Plánujete vydať
odbornú literatúru?
Pripravíme Vám ju podľa Vaších predstáv za
najvýhodnejších podmienok.
viac informácií
Kontaktujte nás
A-medi management, s.r.o.
Stromová 13, 831 01 Bratislava
0911 117 449
amedi@amedi.sk
Sociálne spojenie
Všetko o nákupe
Newsletter
Prihláste sa k odberu našich noviniek a buďte informovaný ako prvý!
©2020 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.
navrhol, naprogramoval a rozhýbal