Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Farmakoterapia chronickej bolesti
Ľubomíra Nemčíková
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2007
Chronická bolesť je zložitý klinický syndróm, ktorý okrem senzorickej zahŕňa i afektívny, motivačný, environmentálny a kognitívny komponent. Na rozdiel od akútnej bolesti neodpovedá na unimodálny spôsob liečby. Multidisciplinárny prístup, ktorý okrem farmakoterapie využíva i ďalšie terapeutické modality, ako sú behaviorálne, kognitívne a fyzikálne, sa ukázal byť omnoho efektívnejší, či už z pohľadu medicínskeho alebo ekonomického. Základom farmakoterapie bolesti je analgetický rebrík WHO, ktorý je založený na jednoduchom postupnom podávaní analgetík a adjuvancií. Umožňuje pomerne flexibilný výber špecifických liekov.
akútna a chronická bolesť neopioidy opioidy adjuvanciá
Neurológia 2007; 2 (3): 155 - 159
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by