Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
7-8
2021
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Rôzne
Moderné trendy na 21. výročnom kongrese medzinárodnej spoločnosti pre hypertenziu 2006 fukuoka, kjúšú, japonsko, 15. - 19. október 2006
Marian Sninčák, Kamil Pahuli
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2007
V dňoch 15.-19. júna 2006 sa vo Fukuoke, Kjúšú, Japonsko, konal už 21. výročný kongres Medzinárodnej spoločnosti pre hypertenziu, ktorý bol usporiadaný spoločne s 5. ázijsko-pacifickým kongresom o hypertenzii a 29. výročným kongresom Japonskej hypertenziologickej spoločnosti. Podujatia (v spolupráci a s podporou Japonskej hypertenziologickej spoločnosti) sa zúčastnilo do 4 tisíc odborníkov z celého sveta, prevažne z USA, Japonska, Ázie, Pacifiku a Európy, ktorých spája súčasná klinická hypertenziológia a jej budúcnosť. Osobitný dôraz sa kládol na význam artériovej hypertenzie vo vzťahu k metabolickému syndrómu a zvlášť diabetes mellitus a celkovému kardiovaskulárnemu riziku, najmä v staršom a vyššom veku, a farmakologickú liečbu artériovej hypertenzie so zvláštnym zreteľom na inhibíciu renínového systému (RAAS). Pre účastníka kongresu v japonskom prostredí to bola veľká výzva a možnosť získať jedinečnú zmes vedy, výskumu, histórie, náboženstva a veľkej kultúry so svetovým odkazom v tomto vysoko rozvinutom prostredí. Ústredným heslom kongresu bolo: „Globálna výzva na prekonanie vysokého tlaku krvi“.
Interná med. 2007; 7 (2): 107-114
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by