Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Rôzne
Nákladová efektivita a problematika qaly
Róbert Babeľa, Tomáš Tesař
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2008
Nákladová efektivita porovnáva náklady na terapiu a jej vplyv na zdravie s cieľom zhodnotiť, či sa terapia z ekonomického pohľadu vyplatí. Čoraz častejšie využívanie analýzy nákladovej efektivity (CEA) na vyhodnotenie efektívnosti špeciálnych intervencií dominuje hlavne v prípadoch, kedy sa perspektívne nové intervencie porovnávajú so súčasnou praxou. Princípom analýzy nie je porovnať náklady a efektivitu všetkých možných intervencií za účelom vytvorenia skupiny výkonov, ktoré dokážu maximalizovať zdravie pri zachovaní rozpočtových obmedzení. Cieľom nákladovej efektivity je porovnať konkrétny navrhovaný výkon napr. so skupinou výkonov, ktoré sa na danú diagnózu používajú na základe dostupnej literatúry alebo s jasne definovanou hornou hranicou peňažnej čiastky, ktorú je ochotný zaplatiť pacient za to, že môže v porovnaní s inou intervenciou získať vyšší benefit.
nákladová efektivita QALY CEA ekonomika zdravia
Neurológia 2008; 3 (2): 118-120
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by