Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Poruchy kontroly impulzov pri parkinsonovej chorobe
Ján Necpál
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2013
Niektorí pacienti s Parkinsonovou chorobou trpia skupinou komplexných behaviorálnych porúch, tzv. porúch kontroly impulzov. Zaraďujeme medzi ne kompulzívne nakupovanie, kompulzívne jedenie, patologické hráčstvo, hypersexualitu, ako aj punding a dopamín dysregulačný syndróm. Ústrednú úlohu v ich patofyziológii hrá excesívna neurotransmisia v mezolimbickom dopamínergnom systéme a tzv. systém odmeny. Článok prináša základné informácie o patogenéze, rizikových faktoroch, klinickom obraze a liečbe porúch kontroly impulzov pri Parkinsonovej chorobe.
poruchy kontroly impulzov Parkinsonova choroba systém odmeny
Neurológia 2013; 8 (3): 129-133
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by