Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Farmakoterapia
Prevencia venóznej tromboembólie u pacientov s cievnou mozgovou príhodou
Miroslav Brozman
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2007
Venózna tromboembólia je obávanou, ale preventabilnou a liečiteľnou komplikáciou u pacientov s akútnou cievnou mozgovou príhodou. Skúsenosti z klinickej praxe a randomizovaných štúdií preukázali prospešnosť nízkomolekulárnych heparínov aj nefrakcionovaného heparínu v tromboprofylaxii. Lekár sa rozhoduje pre najvhodnejšiu liečbu s cieľom dosiahnuť maximálnu redukciu tromboembolických komplikácií pri najnižšom riziku krvácania. Najnovšie randomizované štúdie preukazujú vysokú účinnosť a dostatočnú bezpečnosť najmä nízkomolekulárnych heparínov v profylaxii venóznej tromboembolizácie u týchto vysoko rizikových pacientov.
Neurológia 2007; 2 (3): 205 - 208
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by