Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2022
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Listy redakcii
Reforma vrcholí, zvykajme si !
Ľubica Mokrá
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2007
Skutočnosťou, ktorá výrazne ovplyvnila vzťahy ambulantných lekárov a zasiahla aj prácu nemocníc, bola posledné roky privatizácia ambulancií a vytvorenie nových. Veľmi sa nezmenil počet ambulancií praktických lekárov, ktorí takmer nenechali vstúpiť medzi seba konkurenciu. Výsledkom je, že vo väčšine okresov sa počet odborných ambulancií znásobil a skúsení plne atestovaní starší lekári v nemocniciach sú raritou. Veľmi všeobecne sa dá povedať, že situácia na začiatku 90. rokov mala isté pravidlá, t.j. na určitý počet obyvateľov konkrétneho okresu existovala istá sieť ambulancií. Výsledkom doterajšieho priebehu reformy je veľmi nerovnomerný rast počtu akýchkoľvek ambulancií. Ich vznik bol na mnohých miestach živelný a nekoordinovaný, nekopíroval skutočnú potrebu odborníkov na danom mieste, ale skôr pochopiteľnú snahu lekárov nájsť si ekonomickejšie možnosti práce ako nemocnicu. Tak sa stalo, že napríklad v istom okresnom meste so 40 000 obyvateľmi je viac ako polovica ambulantných internistov celej Bratislavy.
Interná med. 2007; 7 (1): 115-116
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2022 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by