Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Spánkové poruchy dýchania u pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou
Pavel Šiarnik, Zuzana Čarnická, Lucia Krížová, Stanislav Šutovský,Katarína Klobučníková, Branislav Kollár a Peter Turčáni
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2013
V prehľadovom článku sa autori zaoberajú významom adekvátnej diagnostiky a terapie spánkových porúch dýchania u pacientov po prekonanej náhlej cievnej mozgovej príhode. Spánkové poruchy dýchania sú v danej populácii pacientov veľmi časté. Vyskytujú sa až u viac ako 50 % z nich. Súčasné štúdie potvrdzujú ich negatívny efekt na krátkodobý aj dlhodobý výsledný stav pacienta a ich vplyv na riziko rekurencie náhlej cievnej mozgovej príhody.
náhla cievna mozgová príhoda spánkové poruchy dýchania
Neurológia 2013; 8 (2): 76-79
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by