Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Kazuistiky
Spinálny epidurálny absces v cerviko-thorako-lumbálnej oblasti – kazuistika
Monika Virágová1, Zuzana Dean1, Marta Miklošková1, Dáša Viszlayová1, Mária Göböová2, Tibor Göbö1, Gabriel Hajaš1, Eva Gregorovičová1, Branislav Veselý1, Andrea Petrovičová1
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2013
Spinálny epidurálny absces predstavuje zriedkavú, avšak závažnú klinickú jednotku, ktorej neskoré rozpoznanie môže viesť k vážnemu ohrozeniu zdravia, či dokonca života pacienta. Autori prezentujú kazuistiku 67-ročnej pacientky s epidurálnym abscesom v úseku celého miechového kanála s maximom v cervikálnej oblasti. V etiopatogenéze diskutujú viaceré faktory: traumu krčnej chrbtice v predchorobí, warfarinizáciu, podávanie intramuskulárnych injekcií a hematogénnu septikémiu. Pozornosť upriamujú tiež na možnosť úspešnej konzervatívnej liečby bez potreby chirurgického odstránenia abscesu.
spinálny epidurálny absces hematogénna septikémia MRI s gadolíniom
Neurológia 2013; 8 (3): 160-163
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by