Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2022
Klinická urológia
Postgraduálny vedecký lekársky časopis.
3x ročne
1336-7579
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Rôzne
Stretnutie neštátnych urológov I/2017
Tento článok bol publikovaný v čísle 1/2017
V dňoch 10. a 11. 2. 2017 sa neštátni urológovia stretli na strednom Slovensku, aby prediskutovali problémy svojej praxe a pripravili odborný program na témy, ktoré sa týkajú ich dennodennej práce. Ktokoľvek z nich mal možnosť prezentovať svoje poznatky a svoju prácu, so záujmom si vypočuli prednášku prof. Valanského, príspevok doc. Minčíka, prednášky o karcinóme prostaty, biopsiách prostaty, magnetoterapii, hyperplázie prostaty i ostatné. V prvý deň MUDr. Tvrdík, röntgenológ z Prievidze, na vysokej odbornej úrovni urobil praktickú prezentáciu sonografických vyšetrení na ultrazvukovom prístroji Siemens, pôvodne mala trvať 50 minút, ale vzhľadom na nesmiernu zaujímavosť a vysokú praktickosť sa čas prezentácie predĺžil na viac ako dvojnásobne. Z mnohých vecí, ktoré boli prínosom, bolo i dopplerovské vyšetrenie obličkových ciev, poukázanie na normálne i patologické nálezy v praxi pri jednotlivých ochoreniach. Odborný urologický program v sobotu obsahoval 9 prednášok, všetky poučné a praktické.
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2023 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by