Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
9
2020
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Súčasná klasifikácia a liečba astmy
Štefan Urban
Tento článok bol publikovaný v čísle 9/2008
Bronchiálna astma je častá chronická choroba respiračného systému a predstavuje vážny zdravotnícky problém na celom svete. V ostatných dvoch desaťročiach viaceré vedecké pokroky zlepšili naše vedomosti o astme, ktorú vieme úspešne liečiť a mať pod kontrolou. Celá koncepcia manažmentu astmy je usmernená na kontrolu astmy. Klasifikácia astmy podľa stupňa kontroly je kontrolovaná, čiastočne kontrolovaná a nekontrolovaná. Liečba astmy je usporiadaná, upravená v piatich krokoch, odrážajúc zvyšujúcu intenzitu terapie (dávky a/alebo počet terapeutických možností) na dosiahnutie kontroly astmy. V každom kroku sú podávané inhalačné ß2-adrenergické lieky s rýchlym nástupom účinku podľa potreby. Pri krokoch 2-5 sú k dispozícii rôzne kontrolóry - kortizonoidy, modifikátory leukotriénov a iné terapeutické možnosti.
astma klasifikácia terapia kontrola astmy závažnosť astmy
Interná med. 2008; 8 (9): 435-439
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2020 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by