Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2022
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Súčasné možnosti liečby reumatoidnej artritídy
Ivan Rybár
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2018
Reumatoidná artritída je chronická zápalová autoimunitná choroba charakterizovaná zápalom synoviálnej membrány kĺbu, ktorá je príčinou poruchy jeho funkcie a vedie následne až k deštrukcii. Primárnym cieľom liečby je potlačiť zápal a bolesť, zmierniť fyzickú disabilitu, predísť kĺbovému poškodeniu, zlepšiť funkciu kĺbov a udržať kvalitu života postihnutého. Cieľom súčasnej práce je analýza dostupnej literatúry o súčasných možnostiach liečby reumatoidnej artritídy.

Current treatment options for rheumatoid arthritis
Rheumatoid arthritis is a chronic inflammatory autoimmune disease characterised by symetric polyarthritis induced by inflammation of the synovial tissue in joints, which can lead to joint malfunction and later to destruction. The primary goal of the pharmacotherapy is to control pain and inflammation, reduce physical disability, prevent joint damage maintain or improve physical function and quality of life. The aim of present review is to provide an analysis of the recent literature on the novelties in the treatment of RA, with a particular focus on the most relevant studies published over the last years.
Keywords: rheumatoid arthritis, pharmacotherapy, disease modifying antirheumatic drugs

reumatoidná artritída farmakoterapia lieky modifikujúce priebeh reumatoidnej artrití
Interná med. 2018; 18 (2): 75-78
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2022 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by