Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
4
2022
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Príloha - všeobecné lekárstvo
Súčasný prístup k liečbe probiotikami
Libor Ebringer
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2005
V ostatnom desaťročí sa dramaticky zvýšil počet vedeckých prác o zdravotne prospešných účinkoch probiotík. Probiotiká sú definované ako nepatogénne mikroorganizmy, ktoré po perorálnom podaní majú pozitívny účinok na fyziológiu a zdravie hostiteľa. Väčšina probiotík je známejšia pod názvom mliečne baktérie, ktoré sa vyskytujú vo všetkých kyslomliečnych produktoch, vrátane bryndze. Hoci orálna bakterioterapia v ostatnom období dosiahla značný pokrok, vývoj probiotík využiteľných v klinickej medicíne vyžaduje sústredenú spoluprácu odborníkov základného a klinického výskumu a podporu farmaceutických firiem. Výsledky tejto spolupráce budú rozhodujúce pre využitie probiotických preparátov, a to buď ako potravinových doplnkov, alebo ako farmaceutických preparátov. Viacero nových probiotických prípravkov má viac výhod ako tradičné lieky. Nachádzajú široké uplatnenie v prevencii a terapii rôznych endemických a akútnych chorôb.
probiotiká prebiotiká potravinové doplnky farmaceutické probiotiká
Interná med. 2005; 5 (3): 204-210
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2022 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by