Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
7-8
2021
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Základy echokardiografie – 1. časť
Gabriel Valočik
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2008
Echokardiografia patrí v súčasnosti medzi najdôležitejšie zobrazovacie metodiky v kardiológii. Vďaka pokrokom v ultrasonografickej a počítačovej technológii sa za posledných 50 rokov rozvinula od jednorozmerného až po trojrozmerné zobrazenie. Je to vyšetrovacia metóda, ktorá je lacná a široko dostupná. Echokardiografické nálezy sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých kardiologických vyšetrení, s ktorými sa v praxi lekári často stretávajú. Cieľom tejto prehľadovej práce, ktorá je rozdelená do troch častí (I. Základy echokardiografie, II. Malý atlas echokardiografie, III. Trojrozmerná echokardiografia), je poskytnúť teoretické základy echokardiografie pre ambulantných internistov a praktických lekárov.
transtorakálna echokardiografia transezofageálna echokardiografia jednorozmerná echokardiografia dvojrozmerná echokardiografia trojrozmerná echokardiografia
Interná med. 2008; 8 (2): 71-79
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by