Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Kazuistiky
Ataxia – teleangiektázia
Martin Šimo, Andrea Hlubeková, Miloslav Dvorák, Vlastimil Horný, Patrícia Frimmelová, Ľubomír Gernáth, Katarína Carter, Cyprián Kučera, Jana Šuchorová
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2007
Ataxia teleangiectasia (AT) – syndróm Henner-Louis-Barovej je genetické ochorenie imunitného systému spojené s postihnutím i ďalších orgánových systémov. Je charakterizované progresívnou cerebelárnou ataxiou, okulokutánnymi teleangiektáziami a rekurentnými respiračnými infekciami, imunodeficitom v zložke humorálnej (B-lymfocyty) i bunkovej (T-lymfocyty) a predispozíciou k určitým typom nádorov. Ochorenie je progresívne, postihuje v rovnakej miere mužov i ženy, stredný vek pacientov v čase klinickej manifestácie je 2,5 až 7 rokov. Skutočná incidencia AT je neznáma. Napriek tomu, že sa považuje za zriedkavé ochorenie, prevalencia sa odhaduje na 1 : 40 000 - 50 000.
Ataxia telangiectasia teleangiektázie alfafetoproteín gén ATM spontánne chromozómové zlomy
Neurológia 2007; 2 (3): 199 - 203
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by