Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Epilepsia a epileptické syndrómy v detskom veku
Pavol Sýkora
Tento článok bol publikovaný v čísle 1/2007
V prehľadnom článku sú epilepsie a epileptické syndrómy v detskom veku klasifikované podľa prognózy. Epileptické encefalopatie sú syndrómy s nepriaznivou prognózou, ich charakter závisí na veku, sú farmakorezistentné a vždy spojené so závažným mentálnym defektom. Medzi ne patrí včasná myoklonická epilepsia, Ohtaharov, Westov, Lennoxov-Gastautov, Dravetovej, Landau-Kleffnerov syndróm a syndróm s kontinuálnymi výbojmi v pomalom spánku (CSWS). Pre epilepsie s priaznivou prognózou sú charakteristické krátke uniformné záchvaty, parciálne alebo generalizované – u detí s normálnym intelektom, ktoré dobre reagujú na liečbu, a mnohé v adolescencii vymiznú. Sem patria benígne parciálne epilepsie (s okcipitálnymi alebo centrotemporálnymi hrotmi), detské absencie, Dooseho syndróm a juvenilná myoklonická epilepsia. Popísané sú základné klinické a elektrografické charakteristiky jednotlivých syndrómov, ich liečba a prognóza.
epilepsia epileptické záchvaty parciálne generalizované epilepsie epileptické syndrómy diagnostika liečba, prognóza
Neurológia 2007; 2 (1): 6 - 10
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by