Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Pôvodné práce
Glatiramer acetát v liečbe sklerózy multiplex už na slovensku
Ľubica Procházková
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2007
Skleróza multiplex je chronické zápalovo-demyelinizačné ochorenie centrálneho nervového systému s rozličnou klinickou prezentáciou. Hlavným cieľom liečby relaps-remitujúcej formy sklerózy multiplex (RR SM) je znížiť aktivitu ochorenia, čo znamená redukovať počet atakov, zmierniť progresiu zneschopnenia, ktoré má nepriaznivý vplyv na kvalitu života pacientov s SM. Okrem interferónu beta, ktorý sa používa v liečbe od r. 1993 je pre pacientov s relaps-remitujúcou (RR) formou sklerózy multiplex od r. l996 k dispozícii aj glatiramer acetát. Glatiramer acetát, imunomodulačný preparát na báze amínokyselinovej štruktúry myelín bázického proteínu (MBP), predstavuje jednu z prvých možností antigénne špecifickej liečby sklerózy multiplex. Od 1. apríla 2006 je dostupný aj pre pacientov v Slovenskej republike ako liek prvej voľby RR SM.
skleróza multiplex interferóny glatiramer acetát myelín bázický proteín
Neurológia 2007; 2 (3): 188 - 190
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by