Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2020
Neurológia
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Členovia Slovenskej neurologickej spoločnosti majú prístup do archívu časopisu a riešenie AD testov k časopisu v rámci členstva. Pre zobrazenie archívu sa prihláste do Vášho konta. V prípade ak konto ešte nemáte vytvorené alebo ste zabudli prihlasovacie údaje kontaktujete amedi@amedi.sk
3x ročne
1336-8621
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Prehľadové práce
Manažment spasticity a terapia spasticity botulotoxínom
Denis Richter
Tento článok bol publikovaný v čísle 3/2007
Spasticita je častým následkom rôznych neurologických ochorení s negatívnymi dôsledkami pre kvalitu života pacienta. Terapeutické možnosti v liečbe spasticity sú obmedzené a mnohokrát nedostatočné. Lokálna aplikácia botulotoxínu (BTX) je efektívny a bezpečný spôsob liečby spasticity. Dopĺňa doterajšie terapeutické možnosti a v mnohých prípadoch ich prekonáva. V prehľadovej práci sú zhrnuté doterajšie poznatky s využitím BTX v liečbe spasticity, výber vhodných pacientov. Text v krátkosti približuje aj ďalšie terapeutické možnosti v liečbe spasticity.
spasticita liečba botulotoxín A komplikácie NCMP
Neurológia 2007; 2 (3): 169 - 172
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by