Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
4
2022
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Komentáre
Moderné trendy na 13. medzinárodnom sympóziu o ateroskleróze, kyoto, japonsko (28. 9. – 2. 10. 2003)
Marian Sninčák
Tento článok bol publikovaný v čísle 2/2004
So splínom si dnes, keď počas studených januárových dní sadám k notebooku, aby som napísal o minuloročnom svetovom podujatí metabológov, klinických hypertenziológov, kardiológov a ďalších odborníkov – XIII. medzinárodnom kongrese o ateroskleróze v japonskom Kyote (Kyoto International Conference Centrum) – uvedomujem, ako mnoho času už uplynulo od jeho konania počas pekných jesenných dní v starobylom japonskom Kyote. Už len vyslovenie mena Kyoto vyvoláva predstavy exotických ďalekých krajov. Nájdeme tu veľkolepé chrámy, svätyne a pagody, výnimočné zénové záhrady a samozrejme, tiež najviac okúzľujúce a pre Európana nepochopené bytosti – v kimonách oblečené tajomné gejše. Kjóto je aj národným strediskom tradičných disciplín, ako čajový obrad, aranžovanie kvetov, rodisko divadla kabuki a hlavným japonským centrom kaligrafie, maliarstva a sochárstva. Tisíc rokov bolo Kjóto kultúrnou a duchovnou metropolou japonskej civilizácie, domovom uctievaných cisárov (8. st. – pol. 19. st.). Pre japonskú identitu má Kjóto zvláštny duchový význam a rozmer; napriek tomu je dnešné Kjóto v mnohých ohľadoch typickým moderným japonským mestom s betónovými budovami, ktoré stoja po boku pozoruhodných oáz krásy a kultúry svetového významu.
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2022 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by