Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
3
2022
Interná medicína
Recenzovaný, postgraduálne zameraný odborný lekársky časopis. Odborným garantom časopisu je Slovenská internistická spoločnosť.
11x ročne, júl-august dvojčíslo
1335-8359
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Rôzne
Poruchy motility žalúdka a ich vplyv na niektoré patologické stavy
Martin Huorka
Tento článok bol publikovaný v čísle 5/2017
Množstvo dyspeptických symptómov odráža prevalenciu porúch gastrointestinálneho traktu. V súčasnosti sa prokinetiká stávajú hlavným činiteľom v riešení týchto stavov. V klinickej praxi jedno z najdôležitejších miest v manažmente porúch motility medzi prokinetikami zastáva itoprid. Terapeutický efekt itopridu sa opiera o duálny efekt – inhibíciu dopamínových D2 receptorov a aktivity acetylcholínesterázy s cieľom zvýšenia kontraktility hladkého svalstva horného gastrointestinálneho (GIT) traktu. Itoprid sa po požití rýchle vstrebáva, po 35 minútach dosahuje vrchol sérovej koncentrácie. Neprechádza hematoencefalickou bariérou a nemá vplyv na QT interval. Itoprid je bezpečný liek s pozitívnym klinickým efektom na organicky a funkčne spôsobené dyspeptické prejavy, ako je postprandiálna plnosť, nafukovanie, a priaznivo ovplyvňuje žalúdkové vyprázdňovanie. Jeho použitie je možné aj pri miernych formách refluxovej choroby pažeráka.
gastroparéza hypomotilita itioprid
Interná med. 2017; 17 (5): 225-227
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2022 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by