Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naša web stránka
je určená iba pre odbornú lekársku verejnosť.
4
2021
Pediatria
Vedecko-odborný lekársky časopis
6x ročne
1336-863X
Časopis je indexovaný v Slovenskej národnej bibliografii, Bibliographia medica Slovaca (BMS) a zaradený do citačnej databázy CiBaMed.
Všetky články sú recenzované.
Vydavateľ nenesie zodpovednosť za údaje a názory autorov jednotlivých článkov či inzerátov.
Články na šedých stranách sú firemnými prezentáciami alebo nerecenzovanými informáciami, za ktorých obsah zodpovedá autor.
Reprodukcia obsahu je povolená len s priamym súhlasom redakcie.
TÉMA: Rôzne
2. medzinárodná konferencia o kostných prejavoch Gaucherovej choroby
Vladimír Bzdúch, Soul, 26. 9. 2014
Tento článok bol publikovaný v čísle 1/2015
Gaucherova choroba (GD) patrí medzi najčastejšie sa vyskytujúce lyzozómové ochorenia. Klinicky sa prejavuje organomegáliou, anémiou, trombocytopéniou, postihnutím centrálneho nervového systému a kostnými abnormalitami. Rozdeľuje sa na tri typy. GD 1. typu nemá postihnutý centrálny nervový systém, je už vyše 20 rokov úspešne a efektívne liečená náhradou chýbajúceho enzýmu. Kostné postihnutie patrí medzi najzávažnejšie komplikácie GD. Na rozdiel od Európy sa v ázijských krajinách vyskytuje vyššie percento neuropatického 2. a 3. typu GD so závažnejším postihnutím kostného systému. Možno aj preto sa 2. medzinárodná konferencia o kostných prejavoch GD konala v juhokórejskom Soule. Na konferencii sa zúčastnili špecialisti v problematike lyzozómových porúch predovšetkým z ázijských krajín (Kórea, Japonsko, Taiwan, Vietnam), no i zo Spojených štátov amerických, z Austrálie a Európy (Veľká Británia, Nemecko, Izrael a Slovensko).
Gaucherova choroba
Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov | Fakturačné údaje
©2021 www.amedi.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

programmed by